Eile, 18. aprillil Tartus Eesti Politsei Naisühenduse aastakoosolekul keskenduti peale töiste arutelude naispiirivalvuritele, kes tähistasid kahekümne aasta möödumist esimese naispassikontrolöride kursuse korraldamisest.

Iga-aastane Eesti Politsei Naisühenduse  üldkoosolek toimus sedakorda Lõuna prefektuuri peamajas Tartus ja ligi poolesajale naisele tuli tervitusi edastama korrakaitsebüroo juht Indrek Koemets. Ta põhjendas oma kõnes naiste väärtust organisatsioonis, tuues välja sellised märksõnad nagu olulisus, põhjalikkus ja usaldusväärsus.

Oma kõnega esines ka Eesti Politsei Naisühenduse esinaine Sirje Sarapu, peale mida ta õnnitles pidupäeva puhul kõiki piirivalvevaldkonnas töötavaid naisi. Pärast seda tutvustati ja kinnitati möödunud aasta majandusaruanne ning järgnes ühine arutelu töörühmades, mille põhisuund oli arengukava koostamine.

Kuna sellel aastal on piirivalve valdkonnas töötavatel naistel tähtpäev, siis selleks puhuks korraldas Eesti Politsei Naisühendus koostöös piirivalveosakonnaga paneeldiskussiooni „Naised piirivalves 20", mis keskendus naispiirivalvurite teenistusele piiril nende aastate vältel. Paneeldiskussiooni avas video vahendusel peadirektori asetäitja piirivalve alal Tõnu Hunt.

Piirivalveosakonna juhtivanalüütik Risto Pullati juhtimisel meenutasid piirivalve valdkonnas töötavad naised Viive Toomla, Helen Neider-Veerme, Piret Teppan, Eve Kalmus ja Inge Lindsaar oma algusaastaid, rääkisid seikadest passikontrolli ning allohvitseride kursustelt ja koostööst meeskolleegidega. Samuti arutleti teemal “Uus naispiirivalvurite põlvkond“.

Kõigile huvipakkuv ja kohati isegi  lõbus oli haruldane filmilõik, mis valmis 1993. aastal Kaitsejõudude saatesarja “Kasarmust ja staabist“ raames, kus näidati esimest naispassikontrolöride kursust. Ka piirivalve arhiivifotod kinnitasid naispolitseinikele, et iseseisvuse algusaeg oli raske ja kasvama pidi välja erinevatest probleemidest.

Päeva lõpetuseks kogunesid naised teatrisse Vanemuine, kus toimus pidulik vastuvõtt koos suupistetega, peale mida asuti nautima komöödiaetendust „Kalendritüdrukud“.