11.juuli hommikul kell 10.30 kogunesid Eesti Politsei Naisühenduse liikmed ja nende pereliikmed Kuremäe kloostri parklas, et alustada kahepäevast tuuri mööda Ida-Virumaad.

Kuremäe kloostri giid tutvustas kloostri ajalugu ja rääkis väga huvitavalt igapäevaelust kloostri müüride vahel. Oli huvitav teada saada, et klooster on täielikult isemajandamisel, neil on isegi oma lehmakari, kelledelt saadud piimast kõik piimatooted kohapeal valmistatakse.


Kuremäelt suundusime Vask-Narva kloostrisse ja saime näha, millist elu seal elatakse. Üks lahke memmeke - kloostri elanik rääkis meile, kuidas nad seal elavad ja tundis muret kloostri edasise käekäigu pärast, sest sealsed nunnad on kõik juba eakad ja uusi väga juurde ei tule.

Õhtu veetsime Remniku õppe ja puhkekeskuses grillides ja mõnusat seltskondlikku juttu puhudes. Julgemad kastsid ennast ka Peipsi järve vette.

Teise päeva hommikul sõitsime läbi väikeste vähese elanikkonnaga külade, imetledes jõge, mille teisel kaldal laiusid juba Venemaa avarused ja jõudsime Poruni matkarajale. Matkarada kulges läbi vihmast märja metsa, aga kõigi meeleolu oli rõõmus ja iga matkarajal oleva infotahvli juures tekkis lõbus arutelu.

Samal päeval külastasime veel Punamäe ja Vask-Narva kordonit, kus meid lahkesti vastu võeti ja oma valduseid tutvustati. Saime tuttavaks ka mõlema kordoni teenistuskoertega ja meile näidati, mida üks tubli teenistuskoer peab oskama.

Elamusterohke päeva lõpetasime ühises kohvilauas Vask-Narva kordonis. Aitäh Pille Pärnpuule, kes meile selle vahva nädalalõpu korraldas!

Ida-Virumaad külastasid: Pille oma kahe poja ja emaga, Angelyca oma perega, Katrin oma perega, Sirje oma pojaga, Tiiu-Mai kaaslasega, Tea, Tiina, Ave ja Veronika oma perega.