Naiskodukaitse Harju ringkond korraldas Paunkülas 5-6.oktoobril 2012 sügisese võistlusmatka „ Tule sügist otsima!“ 

Osalema oli kutsutud ka  Eesti Politsei Naisühenduse  Põhja-Eesti osakonna  4 -liikmeline võistkond. 

Kaheksa meeskonda läbisid 15 kilomeetrise raja kepikõnnis ja sooritasid kontrollpunktides nutikust ning osavust nõudvaid ülesandeid. Erinevate ülesannete lahendamisele tuli kasuks ka huumorimeel ja leidlikkus.

Põhja-Eesti osakond saavutas tubli kolmanda koha ning neid autasustati diplomiga. Võistkonda kuulusid: Põhja-Eesti osakonna juhataja Tea Prikk ja naisühenduse liikmed Miina Frank ning Tiia Sikk.

Külalisena, võistkonna neljanda liikmena, võttis matkast osa meie hea koostööpartneri Naisjuristide Ühenduse liige.

Palju õnne kolmanda koha puhul!Eesti Politsei Naisühendusel on hea koostöö Sisekaitseakadeemia, Naiskodukaitse ja Eesti Juristide Liidu Naisjuristide Ühendusega

Sel sügisel, 8.septembril toimus Tallinnas kriisikeskuse ruumides tasuta nõustamise päev, mille raames  erinevate valdkondadega tegelevad juristid ja  MTÜ Eluliin psühholoogid pakkusid Eesti Politsei Naisühenduse liikmetele juriidilist abi.

Liikmeid, kes vajasid nõustamist, ei olnud väga palju, aga kes soovi olid avaldanud, need ka abi said. Kes olid registreerinud ennast nõustamisele, aga mingil põhjusel kohale ei saanud tulla, nendega olid juristid nõus tegelema eraviisiliselt kirjalikus vormis.

Tunneme heameelt selle üle, et tasuta nõustamise päevale saime kaasata ka meie koostööpartneri -  Naiskodukaitse ning pakkuda abi nende liikmetele samuti.

Kuu aega hiljem 6. oktoobril saime aga olla ise kasulikud naisjuristidele. Eesti Politsei Naisühendus koostöös Sisekaitseakadeemiaga pakkus võimalust  omandada teadmisi ja oskusi esmaabi ning enesekaitse valdkondades.

Oma ala spetsialistid andsid naisjuristidele hea ülevaate mõlematest valdkondadest, vastasid rõõmuga tekkinud küsimustele ning jagasid kogemusi matisaalis, kus toimus praktiline enesekaitse treening.

Päev oli sisutihe ja võib-olla ka natuke väsitav, aga naisjuristidele see väga meeldis.Heategevuslikule perepäevale "Naistelt Naistele!"

Juba teist aastat järjest korraldavad Naiskodukaitse, Eesti Politsei Naisühendus ja Sisekaitseakadeemia heategevusliku perepäeva „Naistelt Naistele“. Eelmisel kevadel toimus see tore ettevõtmine Sisekaitseakadeemia ruumides, sel aastal aga otsustati pinda laiendada ning korraldada perepäev Tallinna Lauluväljakul 11. märtsil 2012 kell 11:00 – 16:00.

Jätkuvalt on korraldajate eesmärgiks tutvustada võimalusi, kuidas suurendada enda ja oma lähedaste turvalisust. Osaledes meie poolt pakutavates töötubades, saate kindlasti kaasa igapäevaeluks vajalikke teadmisi ja oskusi. Lisaks soovime propageerida kodanikualgatust ning tõsta inimeste teadlikkust naiste võimalustest ja ülesannetest jõustruktuurides.

Väga tähtis on ka heategevuslik eesmärk - sümboolse piletihinna ja kohapeal kogutud annetuste abil plaanime taaskord toetada Eesti Naiste Varjupaikade Liitu. Eelmisel aastal kogusime heade inimeste abiga 754 eurot, millega taasavati tugitelefon 1492 vägivalda kogenud naistele. Siinjuures tänud kõigile eelmisel aastal osalenutele, sest Hea Tegu sai tehtud teie kaasabil!

Selgi aastal pakume võimalust osaleda põnevates töötubades, kus vaatamist-kuulamist-õppimist jagub kindlasti igas vanuses pereliikmetele. Lisaks eelmise aasta populaarsetele töötubadele jagame sel aastal teadmisi ka internetiturvalisuse ja kohtinguvägivalla teemadel. 

Harivate tegevuste kõrval pakume ka rohkelt meelelahutust. Esinema tuleb Politsei- ja Piirivalveorkester koos solist Kaire Vilgatsiga, PPA lennusalga helikopter korraldab demonstratsioonlennu, teenistuskoerad näitavad oma oskusi, uudistada saab päästeautot koos selle juurde kuuluva varustusega ning kätt saab harjutada mini-lasketiirus. 

Nooremaid pereliikmeid lõbustavad Ilves Illimar, Lõvi Leo, Nublu ja uustulnukana Sisekaitseakadeemia maskott Kadett Kotkas. Lastenurgas saab lõbusalt aega veeta koos kodutütardega ning avatud on ka meestehoid. Kõigile osalejatele pakume kehakinnituseks ehtsat sõdurisuppi.

Sissepääs perepäevale on 1 €. Piletimüügist saadav tulu koos heategevuslikust loteriist „Iga loos võidab” saadava tuluga annetatakse Eesti Naiste Varjupaikade Liidule. 

Täiendavat informatsiooni perepäeval toimuva kohta leiate meie kodulehelt http://www.naistepaev.ee/ .

Head ühenduse liikmed, võtke kaasa oma pere, sõbrad ja tuttavad ning tulge veetke üks tore pühapäev Tallinna Lauluväljakul!

Perepäeva „Naistelt Naistele“ korraldustoimkonna nimel Sirje Sarapu 


Ilmus ENP Eesti väljaanne

27. jaanuar 2012

Eesti Politsei Naisühenduse, Sisekaitseakadeemia ning Politsei- ja Piirivalveameti vabatahtlike abiga valmis Euroopa Naispolitseinike Võrgustiku Eesti väljaanne (European Network of Policewomen Newsletter Estonian edition). Head lugemist! 


Voog. Tee ise koduleht!
EST ENG RUS