EPNi ja ENJLi ühine jõulutervitus

Siit on võimalik vaadatada EPNi ja Eesti Naisjuristide Liidu koostöös valminud jõulutervituse oma liikmetele:

https://www.youtube.com/watch?v=k8F3hKo3Dis


Eesti Politsei Naisühenduse poolt korraldatud heategevuslikul jõuluturul koguti  494 eurot.

   8.detsembril toimunud heategevuslikul jõuluturul kogutud rahaga valmistatakse jõulurõõmu Politsei- ja Piirivalveametis töötavatele peredele, kus kasvab kuus ja rohkem last.

  2015. aastal osales jõuluturul väga palju kauplejaid – pakuti käsitööd, hoidiseid, pagari- ja talutooteid ning avatud olid mitmed erinevate küpsetistega kohvikud.

  Igaüks sai osta endale kaasa meelepärase jõulukaardi ja kellel soovi, sai selle ka värviliste liivade töötoas ise meisterdada.

  Väga populaarseks osutus heategevuslik loterii, kus iga loos võitis. Jõuluturul oli ka meie oma jõulupuu, mis sel korral oli ehitud ebatraditsiooniliselt. Puu küljest sai iga jõuluturu külastaja kaasa võtta helkuri, et ennast pimedal ajal hästi nähtavaks muuta.

  Heategevuslikust loteriipiletite müügist saadud raha ja turule kauplema tulnud Eesti Politsei Naisühenduse toetajaliikmete poolt annetatud müügitulu  - kokku summas 494 eurot kingime me juba lähipäevil Politsei- ja Piirivalveametis töötavatele peredele, kus kasvab kuus ja rohkem last, et nad saaksid koos peredega veeta ühe südantsoojendava päeva Lottemaa jõulupargis.

  Suur aitäh kõigile jõuluturu külastajatele, lahketele annetajatele, kauplejatele ning korraldusmeeskonnale!

  Tänu teile saime muuta ühe tavalise tööpäeva kõigi jaoks erilisemaks ning teie annetustega mitme suurpere jõulukuu südamlikumaks.

   

  Sirje Sarapu

  Eesti Politsei Naisühenduse esinaine

  Foto: Reelika Riimand  Eesti Politsei Naisühendus väisas Narvat

  20. novembril kogunes Eesti Politsei Naisühenduse enam kui 35 liiget Narva, et veeta koos ühine nädalalõpp iga-aastasel sügisseminaril. Kahepäevasel koolitusel osalenud käisid muuhulgas Narva piiripunktis, Narva kolledžis ning kuulasid erinevaid ettekandeid.

  Kahepäevane seminar algas Narva piiripunkti külastamisega. Piiripunkti juht Üllar Kustala andis ülevaate teenistujate tegevustest ja tööülesannetest. Naisühenduse liikmetel oli ka võimalus külastada Eesti -Venemaa piirisilda.

  Päeva teises pooles toimus koosviibimine Tartu Ülikooli Narva kolledžis, kus peadirektor Elmar Vaher, Ida prefekt Vallo Koppel, juhtimisarvestuse- ja planeerimisbüroo juhataja Merike Jürilo ja nõunik Vilve Kalda rääkisid üleminekust teenusepõhisele juhtimisele ja selle rakendamisest.

  Koolituse teise päeva avas Sisekaitseakadeemia (SKA) prorektor Marek Link, kes rääkis erinevatest põlvkondadest, nende väärtushinnangutest ning X- ja Y-põlvkonna töösituatsioonist. Lisaks oli juttu viisidest, kuidas edastada sõnumeid erinevatele põlvkondadele. Koolitusel oli võimalik teha praktilisi ülesandeid enda ja kolleegi tundma õppimiseks. Selle tulemusena saab suhelda inimestega ja saata sõnumit viisil, mida mõistab ka saaja.
  Sama päeva lõunal ühines osalejatega SKA rektor Katri Raik, kes kõneles teemal „Naine tippjuhi ja kirjanikuna. Edukalt". Sellele järgnes tutvumine Tartu Ülikooli Narva kolledži ruumide ja raamatukoguga. Tegusale seminarile pani punkti Narva linna ekskursioon Raigi juhendamisel.

   
  Täname kõiki seminarist osa võtnud osalejaid ja esinejaid.

  Clara Guralnik

  EPN-i juhatuse liige  Sisekaitseakadeemia ja Eesti Politsei Naisühenduse lastelaager: puhkus lastega või … lastest

  Sisekaitseakadeemia personalidirektor jagab muljeid juuli lõpus toimunud lastelaagrist, mis pakkus rõõmu nii korraldajatele kui lastele.

  2015 kevadel jõudis ühe totaalselt ülebroneeritud personalijuhi lauale koduülesanne 1,5-aastasest arenguprogrammist viia tööl ellu midagi, mis aitab töötajatel ühitada oma töö- ja pereelu. Kuna algamas oli suvi ja lastel, sealhulgas minugi koolieelikust vanemal pojal, vaba aega palju - tekkis mõte, et kuidas saaksime lastele rääkida-näidata seda, mida tähendab sisejulgeoleku valdkond ja millega seal igapäevaselt tegeletakse. Et asi oleks lastele põnevam, tekkis idee kasutada ära akadeemia head olmetingimused ning korraldada mõnepäevane laager. Indu lisas ka taas-avastus, et oma tööelu põnevaks tegemise eest on kõige mõistlikum võtta vastutus iseendale.

  Väike küsitlus lähikolleegide ja -sõprade ringis näitas, et teemal „lapsed, puhkus ja suvi" jagunevad inimesed üldjoontes kaheks - nendeks, kes ei kujuta ette puhkust ilma oma lasteta ning nendeks, kes ei kujuta ette, et kogu aeg koos lastega olles oleks võimalik end välja puhata. Küll on tore, et me nii erinevad oleme! Suurepärane platvorm väljakutseks võimaldada soovijatele seda, mille järgi nad kõige enam puudust tunnevad. Idee sai tollase rektori Lauriga idanema pandud - tuleb korraldada üks vahva sisekaitselise suunitlusega lastelaager. Ja et seltsis segasem, kutsusime juurde head sõbrad Eesti Politsei Naisühendusest.

  Laager toimus 28.-31. juulil Murastes, akadeemia politsei- ja piirivalvekolledžis. Kohti planeerisime 40-le lapsele vanuses 7-14 aastat ning nendega tegelema lootsime leida 12 täiskasvanut. Tegelikkuses oli laagris aga 45 last vanuses 4-14 aastat ning kokku tegeles nendega 21 täiskasvanut, lisaks veel Muraste suurepärane sööklameeskond. Testitud sai seegi, kuidas üks sirgeseljaline 5-aastane saab endast kaks korda pikemate hulgas suurepäraselt hakkama ning suudab ka oma kolm politseitaustaga kasvatajat suurepäraselt „üles rivistada".

  Kohe leppisime kokku, et laagris kehtivad kindlad reeglid ja me oleme nende järgimisel ranged. Kuna aga sõjaväeeani on lastel veel aega ja kasvatajad on sellest üle, siis ... jääme inimesteks ja naudime ühist puhkust. Et aga lapsevanematel vale mulje ei jääks - aknast allahüppamine, korraldajate nõusolekuta laagri territooriumilt lahkumine jms - jäi siiski laagri lõpuni keelatud tegevuste nimekirja. Kindlaks reegliks jäi ka see, et laagris oleme enamasti õues, teeme kõike kaasa ning ... me elame PÄRIS ELU ega istu virtuaalmaailmas. Kokkuleppe kohaselt said lapsed oma isiklikud telefonid kätte vaid pooleks tunniks päevas, ülejäänud aja olid need turvaliselt „kogumiskastis" laagriülem Priidu tagatoas. Kujunenud fan-club'ile lõime Facebook'is suletud grupi, et asjaosalised ja lapsevanemad meie tegemistel silma peal saaksid hoida.

  Laagriprogramm oli tihe - igal päeval said lapsed palju uusi teadmisi ja oskusi, mis erinevate sisejulgeoleku valdkonna töötajate poolt meeleoluka laagrielu võtmes esitati. Esimesel päeval tuli kohale päästeauto ning räägiti erinevatest päästevaldkonna töödest. Et teooria „kuivaks" ei jääks, proovisid lapsed kätt ka pisitulekahjude kustutamisel. Toimis! Pärast mindi täies koosseisus tuppa kuivade riiete järgi.


  Päeva lõpetasid tutvumismängud ja rebaste ristimine, mille ajaloolise ürikuna säilitasime tulevastele põlvedele rebaste „käpajälgedega" vandeteksti. Ja loomulikult disko.

  Teise päeva hommikul tervitas lapsi rivistusel peadirektor Elmar Vaher ning koos Pärnu võrkpalluritega tehti läbi virgutav hommikuvõimlemine.

  Päeval tutvusid lapsed teenistuskoerte väljaõppe ja elupäästva meditsiini võtetega, õhtu lõpetas aga aarete jaht ning taaskord disko. Kolmandal päeval tuli laagrile külla merevalvekeskus oma kaatriga ja õhtupoole tutvuti politsei põnevamate töödega - kohale lendas teenistushelikopter ning suuremad lapsed said kätt proovida lasketiirus. Enne lõpuõhtut oli soovijatel võimalus osaleda professionaalse treeneri käe all võrkpallitrennis.

  Õhtu lõpetas isetegevusülevaatus disko ja totaalse vahukommide grillimisega (kuna vihm jõudis lõpuks ka Murastesse, jäi kauaoodatud lõkkeõhtu ära, mis ei takistanud aga spontaanse lõkke tekitamist grillalusele kooli peahoone ees). Täpiks „i"-le toimus öösel ka ööhäire, mis lapsed lõplikult laagrilasteks „vormistas".

  Viimase hommiku võtsime vastu Vello Orumetsa legendaarsete laulusõnade saatel: „Las kallab nüüd vihma nii, et pilgu eest kaob silmapiir..." Ei asjade pakkimine ega vahepealne vihm ei rikkunud aga kellegi tuju - kõik hea saab ükskord otsa ja ka seda saab nautida. Laagrilapsed said koju kaasa soojad sõnad ja kallistused oma kasvatajatelt ning mehise käepigistuse laagriülemalt ... rääkimata enda kujundatud laagrisärkidest, cd-plaatidest laagrifotodega ning erinevatest meenetest.

  Lapsevanemate ja korraldajate tagasisidest võib nentida, et kõik jäid rahule - kes tahtis veeta puhkust koos lastega, sai seda teha akadeemia mõnusates tingimustes, kaaslaseks parimad „puhkuse-kolleegid" ja hulk võrratuid lapsi. Kes aga vajas aega iseendale ja soovis „puhata lastest", sai selleks samuti suurepärase võimaluse. Suur tunnustus on see, et korraldajatest nii mõnigi kordas igal õhtul nagu mantrat „järgmisel aastal tulen jälle, järgmisel aastal tulen jälle ..." ning sammufännidest korraldajad kogusid igaks õhtuks kuni 17 000 sammu.

  Kõik head asjad leiavad tee meieni - need tuleb vaid ära tunda. Väärt oskus on teha sidrunist limonaadi ning õnneks on selliste oskustega inimesi meie ümber küllalt, vähemalt Eesti Politsei Naisühenduses ja Sisekaitseakadeemias. Suur tänu teile, armsad kaasaaitajad! Tore oli teiega koos teha lahedat ühist asja - Pilled, Karmen, Tiia, Piia, Annela, Merche, Mari, Anne, Sirle, Ene, Kristi, Janela, Kristiina, Tiina, Priit, Rene, Heldur ja kadetid! Kohtumiseni järgmisel aastal! Lugupeetud lapsevanemad, jälgige reklaami ;)

  Elina Orumaa
  EPN juhatuse liige


  EPNi liikmed aitasid kaasa lastelaagri tegemisel ATH diagnoosiga lastele


  Reelika Niklas ja Alevtina Heissel osalesid 2015 aasta 
  alguses Tallinna Ülikooli poolt korraldataval
  kogukondade edendamise ja võrgustike liikmete aktiveerimisele suunatud koolitusel
  „Terviseilmajaam“ Koolituse raames tutvuti Naiskodukaitse Harju ringkonna Keila jaoskonna esinaisega, kellel oli idee  korraldada 100% vabatahtliku tööga 2-päevane laager lastele, kus sihtrühmaks teiste seas ka ATH  (aktiivsus- ja tähelepanuhäire) diagnoosiga lapsed ja nende vanemad. Korraldustoimkonda kaasati ka
  noorsoopolitseinikud Reelika ja Alevtina Kesklinna politseijaoskonnast.

  Tubli meeskonnatöö tulemusena saigi mõte teoks ja „Päästelaager“ toimus 25-26.juulil 2015 Keilas.
  Laager korraldati vabatahtliku tööna Naiskodukaitsjate, Eesti Politsei Naisühenduse, Keila ATH
  tugigrupi ja Tervise Ilmajaama kursuslaste poolt. Kaasatud olid ka laagripäevade sisustamisse
  piirkonnajärgse Lääne-Harju konstaablijaoskonna ametnikud.

  Laagri eesmärkideks olid:

  • õpetada andma esmaabi,

  • teavitada lapsevanemaid terviseriskidest ning ohtudest,

  • teha ennetustööd terviseohtliku käitumise vältimiseks,

  • tutvuda politsei, esmaabi, vetelpäästjate ja otsingu ja pääste koerte tööga,

  • tugevdada peresidemeid ühiste tegevuste läbi,

  • pakkuda eduelamust lastele läbi tegevuste,

  • võimaldada ATH lastel osaleda laagri tegevustes neile sobiva tempoga,

  • tugevdada sidemeid kogukonnas toimivate eri organisatsioonide/huvigruppide vahel  Lääne-Harju konstaablijaoskonna politseiametnikud viisid läbi vestlusringi lapsevanematele ning 
  Alevtina ja Reelika tegelesid samal ajal lastega (juhtumite arutelu, politsei töövahenditest rääkimine ja 
  näitamine, alaealistega seotud seadusandlus, liiklus, helkuri vajalikkus pimedal ajal jne). 
  Politseilise teema lõpetuseks oli lastel ja nende vanematel võimalik tutvuda politseisõidukiga ning 
  saada infot operatiivsõiduki kohta liikluses (sh sireenide ja vilkurite kasutamisest, sellega kaasnevast 
  tähelepanelikkusest jne).  

  Septembris 2015 on eelpool kirjeldatud laagri projekt ja selle läbiviimine edukalt kaitstud nimetatud
  kursuse raames Tallinna Ülikoolis ning osalejate soovil toimumas ka järgmisel suvel!

  Alati pole vaja palju raha, et lapse silm särama lööks – piisab heast tahtest ja koostööst kogukonnas –

  aitäh Reelika ja Alevtina!

  17-19.juuli 2015 Viljandimaal Kopra talus  toimusid väga meeldejäävad IPA Eesti osakonna ja Eesti Politsei Naisühenduse ühised tuletõrjesportlikud suvepäevad.

  Suvepäevad on just õige koht selleks, et taaskohtuda vanade sõpradega ja miks mitte ka leida uusi. Ja sõpru oli tulnud kohale nii Eestist kui ka Lätist, Tšehhist, Saksamaalt, Portugalist, Suurbritanniast, Norrast, Soomest ja Venemaalt.

  Päeval toimusid lõbusad võistlused saapaviskes, tuletõrjevooliku lahti- ja kokkukerimises, tuletõrjujaks riietumises, päästerõnga täpsusviskamises ja kombineeritud kahetunnises teatevõistluses. Õhtul oli võimalik nautida soome- või suitsusauna mõnusid ja keerutada jalga tuletõrje puhkpilliorkestri saatel.
  Lastele organiseerisid mänge ja võistlusi Eesti Politsei Naisühenduse liikmed Veronika Isberg, Maret Tamra, Laine Kamenskaja ja Elina Orumaa. Aitäh!


   
  Samuti oli võimalik uudistada näitust erinevate riikide politseivormis nukkudest ning tutvuda raamatuga „Police of the World“. 

    Fotod: Enn Kuusik ja Kalju Leppik  "Lähme maale“ raames Ida-Virumaale 2015

  11.juuli hommikul kell 10.30 kogunesid Eesti Politsei Naisühenduse liikmed ja nende pereliikmed Kuremäe kloostri parklas, et alustada kahepäevast tuuri mööda Ida-Virumaad.


  Kuremäe kloostri giid tutvustas kloostri ajalugu ja rääkis väga huvitavalt igapäevaelust kloostri müüride vahel. Oli huvitav teada saada, et klooster on täielikult isemajandamisel, neil on isegi oma lehmakari, kelledelt saadud piimast kõik piimatooted kohapeal valmistatakse.


  Kuremäelt suundusime Vask-Narva kloostrisse ja saime näha, millist elu seal elatakse. Üks lahke memmeke - kloostri elanik rääkis meile, kuidas nad seal elavad ja tundis muret kloostri edasise käekäigu pärast, sest sealsed nunnad on kõik juba eakad ja uusi väga juurde ei tule.

  Õhtu veetsime Remniku õppe ja puhkekeskuses grillides ja mõnusat seltskondlikku juttu puhudes. Julgemad kastsid ennast ka Peipsi järve vette.

  Teise päeva hommikul sõitsime läbi väikeste vähese elanikkonnaga külade, imetledes jõge, mille teisel kaldal laiusid juba Venemaa avarused ja jõudsime Poruni matkarajale. Matkarada kulges läbi vihmast märja metsa, aga kõigi meeleolu oli rõõmus ja iga matkarajal oleva infotahvli juures tekkis lõbus arutelu.

  Samal päeval külastasime veel Punamäe ja Vask-Narva kordonit, kus meid lahkesti vastu võeti ja oma valduseid tutvustati. Saime tuttavaks ka mõlema kordoni teenistuskoertega ja meile näidati, mida üks tubli teenistuskoer peab oskama.

  Elamusterohke päeva lõpetasime ühises kohvilauas Vask-Narva kordonis. Aitäh Pille Pärnpuule, kes meile selle vahva nädalalõpu korraldas!

  Ida-Virumaad külastasid: Pille oma kahe poja ja emaga, Angelyca oma perega, Katrin oma perega, Sirje oma pojaga, Tiiu-Mai kaaslasega, Tea, Tiina, Ave ja Veronika oma perega.  EPNi liikmed pidasid üldkoosolekut ja osalesid lipu sisseõnnistamise tseremoonial 

  26. mail 2015 Keilas toimunud üldkoosolekul kinnitati 2014 majandusaasta aruanne ja 2015. aasta tegevuskava ning valiti korraliselt uus juhatus ja revisjonikomisjon. Juhatusse valiti Angelyca Vaerand, Clara Guralnik, Elina Orumaa, Heli Laasik, Marina Paddar, Merche Laul ja Sirje Sarapu. Revisjonikomisjoni valiti Pille Pärnpuu, Tiina Mäe ja Tiiu-Mai Rappu. Jõudu teile!

  Üldkoosolekule järgnes Eesti Politsei Naisühenduse lipu sisseõnnistamise tseremoonia ja Eesti naisele pühendatud altari 10-nda aastapäeva tähistamine Keila kirikus. Idee lipust selle teostuseni koos annetuste kogumisega võttis aega viis aastat. Altari valmimisele 10 aastat tagasi andsid oma panuse EPNi liikmed. Piduliku sündmuse tunnistajateks olid külalistena EPNi patroon proua Ingrid Rüütel, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir, MTÜ Eluliini esindaja Pille Kaljurand, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse juhatuse esinaine Reet Laja, Eesti Naisjuristide Liidu president Merle Kuusk, Naiskodukaitse aseesinaine esinaise ülesannetes Ave Proos saatjatega.  

  Voog. Tee ise koduleht!
  EST ENG RUS