Eesti Politsei Naisühenduse heategevuslikul jõuluturul koguti ligi 400 eurot

Heategevuslikul jõuluturul annetatud rahaga valmistatakse jõulurõõmu Eesti Politsei Naisühenduse peredele, kus kasvab kolm last.

                     
Sarnaselt eelmise aastaga oli turul väga palju kauplejaid nii käsitöö, erinevate talutoodete kui ka maitsvate suupistetega.

Väga populaarseks osutunud loterii, mille iga loos võitis, müüdi läbi esimese tunni jooksul. Siinkohal täname meie peaauhindade välja panijaid Tallinki ja Eesti Kontserti. Lisaks neile oli auhinnaks ka saalis paiknenud kuusk, mille küljest sai igaüks võtta helkuri.

Heategevuslikust loteriipiletite müügist saadud raha, turule kauplema tulnud Eesti Politsei Naisühenduse liikmete kohvikust annetatud müügitulu ja Eesti Politsei Naisühenduse liikme Mareti heategevuslik annetus fotostuudio kinkekaardina jõuab juba lähiajal Naisühenduses olevatele peredele, kus kasvab kolm last.
Suur aitäh kõigile külastajatele, lahketele annetajatele, kauplejatele ning korraldusmeeskonnale!


Sirje Sarapu
Eesti Politsei Naisühenduse esinaine

EPN korraldas EPN sügiskoolitus toimus Võrumaal

Politsei Naisühenduse traditsiooniline sügiskoolitus toimus 20-21.novembril Võrumaal, linnakärast eemal - vaikses ja saladuslikus Rogosi mõisas.

Koolituse esimese päeva sisustas Politsei- ja Piirivalveameti kaplan ja Eesti Politsei Naisühenduse toetajaliige Tõnis Kark teemaga „Islam läbi kolme kirjareligiooni – judaism – kristlus – islam“. Koolituse eesmärgiks oli kultuuride ja religioonide eripäradega tutvumine, mõistmaks paremini meid ümbritsevaid inimesi ja nende tõekspidamisi ning et oskaksime nendega tööalaselt kokku puutudes valida mõjusama suhtlusstiili.

Peale koolitust oli võimalus tutvuda Rogosi mõisa ajalooga läbi erinevate aegade, külastada mõisa keldris asuvat muuseumi. Õhtu veedeti heas seltskonnas arutledes meie ühenduse mineviku, oleviku ja tuleviku üle.

Teise päeva hommikupoolikul tehti natuke näputööd ja kõigil soovijatel valmisid armastusekratid. Mõisast lahkudes külastasime Piusa kordonit, et tutvuda kolleegide  tööde ja tegemistega ning silmata uusi hiljuti valminud töö- ja olmeruume
Vahva giidi juhendamisel kuulsime nii mõndagi huvitavat.

Aitäh osalejatele ja kiidusõnad korraldustiimi liikmetele!

Sirje Sarapu
EPN esinaine

EPNi, SKA ja IPA lastelaager 2016

Mis oleks üks suvi ilma laagrita? Mis teeb ühest laagrist mõnusa laagri? Retsept on midagi sellist – võta ühe käega paras annus tegutsemisrõõmu ja -vabadust, lapsemeelsust ja lusti, lisa teise käega hea ilm, põnevad tegevused ja suurepärased kaaslased, pane kõik kokku, määratle teatud raamid, ning … vahva laagrimelu võibki alata! Just nii meil juhtuski 2.–5. augustil Sisekaitseakadeemia (SKA) Muraste koolis, kus toimus EPNi ja SKA II lastelaager. Uue koostööpartnerina lisandus sel aastal meeskonda IPA Eesti osakond, keda loodame kindlasti ka edaspidi oma tegevustes näha.


Laagris osales sel aastal 61 last vanuses 5–14 aastat, kes jagunesid 5 rühma. Nii palju lapsi saime vastu võtta tänu sellele, et vabatahtlikke kasvatajaid oli lausa 16! Seetõttu oli meie suhtarv kasvatajate ja laste osas edumeelsem kui enamuses lapsehoidudes, -aedadest ja -sõimedest rääkimata J. Kasvatajatena lõid sel aastal EPNist kaasa Pille, Merche, Marina, Ave ja Eleri, samuti ma ise. SKAst osalesid kasvatajatena Ene, Kristi, Vaiko, Sirle, Rene, Maarja, Marika, Aune, Pille ja Marit. Lisaks olid laagri korraldusmeeskonnas laagriülem Priit, kadetid Kertu, Grete ja Sander ning suurepärase toitlustuse taganud söökla eesotsas Kristiinaga. Eraldi tahaks esile tuua, et kasvatajatöö kõrvalt oli meie laste suur lemmik meedikuna kõrvalrolli teinud Merche ning ilusate laagrifotode eest saame tänada Elerit ja Sirlet, kes hoolitsesid selle eest, et ükski põnev tegevus ei jääks pildis kajastamata.

Meie laager ei olnud üldse üks tavapärane laager. Muraste võrratutes tingimustes tundsime ennast mõnusalt ja vabalt. Reegleid oli vähe, kuid need olid kindlad: päevakava oli järgimiseks ning laagri territooriumilt lapsed üksi väljuda ei tohtinud. Kõik muu selle ümber meenutas aga selgi aastal pigem ühe hiigelsuure (ja lasterikka) suguvõsa kokkutulekut, kus igaüks leidis endale tegevust ja sõpru, kus kõik ruumid ja koridorid, õuealast rääkimata, kees elust ja meenutas ühte kirevat sipelgapesa. Sellel aastal hellitas meid ka ilm, nii et matk ja orienteerumine, lõkkeõhtu, ujumised, ning eelkõige IPA korraldatud veerikkad tuletõrjemängud said rõõmsalt peetud. Rohke liikumise kõrval pöörasime tähelepanu ka uutele teadmistele – kohtusime veebikonstaabli ja SMITi esindajaga ning arutasime veebiturvalisuse teemat, uurisime Kaitseliiduga koos matkatarkusi ning Marina juhtimisel toimus kohtuistung, kus lapsed said proovida erinevate menetlusosaliste rolle. Õhtutele lisasid vürtsi disko ja filmivaatamine, esimesel öösel aga põnev ööhäire. Ka kõik rebased said kenasti ristitud ning nüüd juba rohkem kui 100 „käpajäljega“ laagrivande tekst ootab PPA peamaja väärikates tingimustes järgmist suve.

Lapsed olid lihtsalt fantastilised! Nii lahedaid kaaslasi, nagu „triibude“ ja „äramaksmist nõudjate“ nooremad rühmad, annab otsida! Ja ehkki esimesel laagriõhtul tuli mõnelegi pisemale koduigatsus peale (mis, teadagi, levis doominoefektil edasi… ), tegid nad oma pöörase tegutsemislustiga kogu laagrile silmad ette nii palli- kui ka tuletõrjemängudes. Ka kolme suurema rühma lastega oli vaid lust koos olla. Kõik tublid lapsevanemad võivad vabalt endale „tunnustustärni“ õlale juurde panna – nii palju tarku mõtteid ei ole ma ammu korraga kuulnud kui selle 4 päeva jooksul. Rääkimata sellest, et ööhäireks valmistumisel kasvatajatele korralikku peamurdmist tekitanud mõistatused lahendati paar tundi hiljem voodist väljakutsutud uniste teismeliste poolt nagu muuseas ära… :-)

Järgmise aasta laagri osas me veel midagi kindlat lubada ei julge, kuid „rahva tungival soovil“ see tõenäoliselt siiski toimub. Kui mitte Murastes, siis ehk Paikusel. Ühes ei ole meil aga mingit kahtlust – kuni on vahvaid laagrilapsi ja särasilmseid korraldajaid, ei jää laagrid korraldamata! Kohtumisteni!

Elina & laagritiimi teised EPNikad

2-3. juulil koos heade koostööpartnerite Kaitseliidu ja Eesti Naisjuristide Liidu liikmetega metsaradadel käimas.

Jaanipäevajärgne ühismatk, mis sai alguse RMK radadelt eelnevatel aastatel, viis seekord ida poole.

Esimesel päeval külastasid matkal osalejad Sinimägede muuseumi ja tutvusid sealse ümbruskonnaga, samuti jõudsid käia ära veel ühes väga ja väga mahajäetud kohas – Viivikonna kummitustelinnas.

Teisel päeval matkasid ümber Kurtna järvistu ja lugesid kokku, et järvistusse kuulub 11 järve. Matka lõpetasid Martiska järve ääres olevas lõkkekohas ja soovijatel avanes võimalus seal ka vette sulpsata.

Siis äkki hakkas puhuma nii kõva tuul, et raske oli püsti seista ning sellele järgnes paduvihm. Hea, et matkajad pääsesid kõik enne meeletu tormi algust turvaliselt autodesse ja said hakata kodu poole liikuma, mis sellest, et kiirusel 20km/h.

Lõpp hea, kõik hea!

Sirje Sarapu
EPN esinaine


Laupäeval, 28.mai päikesepaistelisel varahommikul kogunesid Eesti Politsei Naisühenduse liikmed ja nende kaaslased, et võtta ette ühine retk „Sibulateele“ juba meile traditsiooniks saanud sarja „Lähme maale“ raames.


Pika ja tegusa päeva jooksul saime tutvuda Mustvee kordoni piirivalvurite tööde ja tegemistega, külastada Baltisaksa kultuuri esindavat väärikat Alatskivi mõisa ja seal asuvat suursugust Alatskivi lossi ning kes soovisid, said teha ka väikese matka Alatskivi lossi pargis.

Osa Sibulateest, mis koosneb erinevatest Peipsiäärsetest küladest, läbisime autoga ja mõned lõigud jalutades. Peatuse tegime Kolkjas, kus külastasime vanausuliste muuseumi ja sealne giid andis väga hea ülevaate nende elust minevikus ning nagu aru saime, siis vanad traditsioonid on Peipsi kallastel elavatel vanausulistel ka praegu veel paljudes peredes au sees.

Jalutasime läbi Varnja küla, kus elavad kõrvuti eestlased ja venelased ning oli võimalus oma silmaga kaeda kahte erinevat kultuuri – Vene vanausulised ja Eesti talupojakultuur. Silma jäid nende aedades peenrad, mis ei ole nii tavalised nagu mujal Eestis, vaid tunduvalt kõrgemad ja sügavate vahekäikudega.

Päeva lõpetuseks saime nautida suitsusauna ja mõnusas seltskonnas lobisedes grillida. Kõik olid küll natuke pikast päevast väsinud, aga väga rahul ja täis positiivseid emotsioone.

Suur aitäh Karmenile, kes selle vahva retke meile korraldas!


Sirje Sarapu
EPN esinaine

Eesti Politsei Naisühendus pühitses ahviaasta tulekut koos Naiskodukaitsega

7.veebruaril said kokku Eesti Politsei Naisühenduse ja Naiskodukaitse liikmed Ristiku põhikoolis, et pühitseda koos, Hiina kalendri järgi ahviaasta tulekut. Ürituse jooksul oli võimalik osalejatel vaadata enesekaitse võtted politseiametniku juhendamisel. Ning saada nõuandeid kuidas gaasi enesekaitse eesmärgil kasutada. Koos oli võimalik kätt proovida soolase võileiva- ja magusa küpsisetordi valmistamisel.

Peale söögipausi sai lüüa tantsu koos Zumba treeneriga ning nautida Mustlastansijate etteastet.

Suur tänu nii korraldustiimile kui ka osalejatele.


Järgmisel aastal pühitseme kuke aasta vastuvõttu koos.

Clara Guralnik
EPN juhatuse liige

Voog. Tee ise koduleht!
EST ENG RUS