Lähme kõik  maale projekt viis EPN liikmed Osmussaarele

Viimasel augustikuu nädalavahetusel sõitis lõbus seltskond Eesti Politsei Naisühenduse liikmeid koos peredega Osmussaarele. 

Saarele  minnes nähti tormist merd ja vastu võttis EPN pererahvast väga tuuline saareilm, aga taevas siras päike ja kogu reisiseltskonnal oli kaasa võetud hea tuju.

EPNi liikmed ja nende pereliikmed nautisid koos imelist loodust, kohtusid lammaste ja veistega, avastasid militaarobjekte ja õhtul süütasid muinastule.

Saarel elav tore perekond oli EPNikaetele giidiks ja võttis külalisi lahkelt vastu külakeskuses, kus oli võimalik ööbida.

Selline oli  järjekordne üritus sarjast „ Lähme maale“


Lapsed tutvusid laagris veeohutusega ja kehastusid politseiuurijateks

31. juulist kuni 3. augustini toimus Paikuse politseikolledžis seiklusrikas politsei naisühenduse, sisekaitseakadeemia ja IPA lastelaager. Lapsed tutvusid veeohutusega, kehastusid politseiuurijateks, õppisid esmaabi ning panid end proovile takistusrajal.

Lapsed said tuttavaks Pärnu politsei veepatrulliga. Fotod: Sirle Kodasma

Laagrisse saabumisel tuli staapi loovutada oma telefon ja muud nutiseadmed, mida oli lastel võimalik kasutada kord päevas. Mida päev edasi, seda vähem lapsed nutiseadme vastu huvi tundsid.

Programmis oli mitmeid põnevaid kohtumisi erinevate turvalisuse valdkonna esindajatega, lisaks matkamist, mänge, sportlikke võistlusi ja palju muud, mis tegid laagrisuve eriti toredaks.

Esimene päev algas veeohutusega, kuna asusime jõele väga lähedal. Paralleelselt toimus kaks õpituba. Kõigepealt rääkis päästeameti töötaja veeohutusest ja saime kohe praktiliselt kõike ise proovida. Edasi liikusime Reiu silla juurde, kus oli võimalus tutvuda Pärnu politsei veepatrulli töövahenditega ja teha jõel paar kiiremat tiiru. Laste suust kostusid üle jõe rõõmukilked ja kurve võttes hüüded “tee veel, tee veel“. See, et riided veidi märjaks said, ei kurvastanud kedagi. Teel jõe äärde ja tagasi noppisime metsaalused maasikatest tühjaks. Kas korjata saak otse suhu või maiustada kodus, see oli igaühe oma valik.

Õhtu lõppes tutvumismängudega ja rebaste ristimisega, sest kõik uued lapsed ja kasvatajad oli vaja ära ristida.

Laagri teine päev kujunes väga põnevaks. Kõik lapsed kehastusid politseiuurijateks, kes pidid profileerima fotoroboti arvutiprogrammiga laagriülema pildi. Laagriülem oli meil juba kolmandat aastat järjest Priit Heinsoo, kellest lapsed tegid 65 omanäolist fotoroboti pilti.

Väga lahedaks kujunesid ka IPA tuletõrjemängud, kus lapsed pidid läbima muusika saatel koos oma võistkonnaga kümme ülesannet. Igal aastal pakub selles võistluses lastele konkurentsi ka mänguhimuliste kasvatajate võistkond.

Lastel on olnud suurepärane võimalus proovida igal aastal oma ala spetsialisti käe all laskmist. Alla kümneaastased said oma oskusi proovile panna simulatsioonimängus ja üle kümneaastased pääsesid laskma sportrelva. Heldur Lombi sõnul on laagri põhjal sirgumas väga häid potentsiaalseid laskureid.

Teise päeva lõpetas retro videodisko ning südaöösel toimus kauaoodatud ööhäire, kus lapsed pidid läbima kadettide poolt staadionile ülespandud takistusraja. Valgustuseks sähvisid sinised ja punased vilkurid, mis tekitasid öisesse pimedusse veel rohkem põnevust. Järgmises punktis tuli üles leida oma rühmalipp ja alles pärast seda sai pugeda tagasi sooja voodisse.
 
Kolmas laagripäev algas maanteeameti liiklusohutuse töötubadega, kus saime kohe kõike õues järgi proovida.

Igal aastal on järjest populaarsemaks kujunenud esmaabi oskuste lihvimine. Nimelt said lapsed proovida elustamisnuku Annekese peal elupäästvat esmaabi. Samuti oli igal laagrilisel võimalus proovida kinni siduda oma sõbra haav. Sellised oskused on lastele ja ka kasvatajatele eluks väga vajalikud.
 
Pärast lõunat olid Pärnu gaidid valmistanud ette põnevad maastikumängud, kus tuli otsida vihjete abil esemeid ja lahendada ülesandeid. Isegi Eesti vabariigi hümni sõnade teadmine ja laulmine oli vajalik. Kolmanda päeva lõpetas grilliõhtu ja tordisöömine. Lastel oli võimalus grillida vahukomme ja vaadata enne magamaminekut filme ning multikaid ja maiustada sinna juurde popcorn`i.

Suvine lastelaager oli ühtlasi ka õppimise ja läbimängimise koht. Lapsed said panna ennast kohtuistungi rollimängus proovile kohtuniku, prokuröri, tunnistaja ja politseiametniku jt rollides.

Laagrisse ootasime lapsi vanuses 7-13 aastat. Üha populaarsust koguvasse laagrisse tuli sellel aastal 65 last, kes jaotati viide rühma. Iga rühma eest hoolitses vähemalt kaks kasvatajat. Kasvatajateks olid naisühenduse ja IPA liikmed ning SKA töötajad, kes lõid laagris kaasa vabatahtlikult.

Merche Laul

NKK ja EPN ühistel talvepäevadel Nelijärvel matkati koos 10 kilomeetrit Presidendi matkarajal

12. märtsil 2017 osalesid EPN liikmed NKK ja EPN ühisel talvepäev Nelijärvel.

Ühise päeva eesmärgiks oli koostöö süvendamine kahe organisatsiooni vahel ja liikmete sotsialiseerumine. NKK liikmed tegid lühikoolituse ohutushoiu ja inimese otsimise teemal, politsei esindajad viisid kohapeal läbi ennetusalaseid tegevusi. Õhtupoolikul matkati koos umbes kümne kilomeetrisel Preseidendi matkarajal.

Osalejatele oli üritus tasuta.


Aitäh Annikale korraldustiimis osalemise eest!

Sirje Sarapu                    

Voog. Tee ise koduleht!
EST ENG RUS